What is up with this? I’m at the store grabbing a frozen pizza and find that for one Totino’s Combo… It’s $2.29!!!!
 
Well, first off… What am I doing even buying a Totino’s pizza? What am I… In college again?
 
Back in the day… Totino’s was like 10 for a buck!
 
Friends… Take it is easy out there. With Totino’s costing more than $2 for one frozen box… Our economy might not be on the comeback for a while.
 
(However, I suppose this also could really be a good lesson for pricing strategies within a supply and demand world)
 
Does anyone else have any good input on this that we could all glean from?
sent from blackberry

Advertisements